Cestování

Na procházku do lesů a skal – na Kokořínsko!

V České republice je spousta krásných míst, ale pokud si chcete udělat celodenní procházku přes lesík a skály, tak se vám výběr trochu zužuje. Každopádně je spoustu míst, kde se můžete jít procházet, ale opravdu krásnou a možná i romantickou procházku vám nabídne chráněná krajinná oblast Kokořínsko. 

Lesíkem ke skalám 

Procházka na čistém vzduchu někde v lesíku je vždy příjemným zážitkem a to hned v mnoha oblastech. Jednak pro vaše zdraví, ale také pro lepší psychický stav, protože je to místo, kde se můžeme úplně uvolnit a opravdu odpočinout. Kokořínsko nabízí hned několik stezek, které vedu přes krásné lesy a dovedou vás až ke skalám, ale i takové, které vás dovedou na zdejší hrad anebo jestli máte zájem, můžete skončit v nějaké jeskyni. 

Jeskyně Obrazárna

Takovou velice zajímavou jeskyní je Obrazárna je sice obyčejná, ale pro turisty velmi lákavá, protože se jedná o uměle vytvořenou jeskyni. Každý se chce podívat, jak uměle vytvořená jeskyň vypadá. Svůj název má odvozený od svého původu, protože tato jeskyně byla postavena primárně proto, abychom si zde mohli ukrývat obrazy před Švédy během třicetileté války. Samozřejmě, že dnes už tam žádný obraz nenajdete a v podstatě se jedná o velice jednoduchou stavbu, ale pokud budete právě na této stezce, byla by škoda jeskyni Obrazárnu nenavštívit. 

Nic pro klaustrofóbiky 

Kokořínsko je známé svým skladním městem Bludiště, které je opravdu krásné, a budete opravdu přímo mezi skálami. Ovšem pokud někdo nesnese malý prostor, raději by se tomuto malebnému přírodnímu úkazu měl vyhnout, protože jsou tu mnohá úzká místa, dokonce některá místa jsou natolik úzká, že budete muset trochu zatáhnout bříško, abyste tudy prošli, ale pokud vám úzké prostory nedělají problém, je to velice příjemný zážitek.

Pozor na čerty

Na jedné trase můžete dokonce narazit na pohádkové bytosti. Výhodou je, že přestože se potkáte s čerty, nemusíte se jich bát, protože dva čerti, respektive jen jejich hlavy, jsou vytesané na skále. Bohužel tyto dvě hlavy čertů nejsou zázrakem přírody, ale byly zde vytesány sochařem, ovšem i tak je to pěkné zpestření. Kokořínsko nabízí mnoho stezek, na kterých jsou nejen čerti, ale také mnoho laviček, kde si můžete odpočinout a hlavně se nechat unášet krásným pohledem na zdejší krajinu a divokou přírodu. 

Trošku kultury

Pakliže se nechcete jen celý ten bez cíle procházet po lese, může být vašim cílem velice známý hrad Kokořín, který je opravdu kouzelný. Uvnitř můžete zhlédnout keramiku, zbraně anebo dobový nábytek, mimo jiné se můžete projít po hradebním ochozu, který opět nabízí krásné pohledy do okolí. Kokořín není jedinou zdejší památkou, stejně tak můžete navštívit původně hrad, který byl později přestaven na zámek s názvem Houska. Uvnitř je kaple, kde se můžete kochat unikátními nástěnnými malbami, které vás překvapí také v zelené místnosti. 

Kokořínsko má mnoho důvodů, proč si zde udělat výlet anebo dovolenou, pokud máte rádi procházky po lese a mezi skalami, rozhodně byste si Kokořínsko neměli nechat ujít.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *