Cestování

Užitečné turistické rady, co se návštěvy v MADRIDU týče.

Užitečné turistické rady, co se návštěvy v MADRIDU týče. 

Madrid je hlavní a zároveň nejvíce osídlené město ve Španělském království. Na státním erbu je vyobrazen medvěd, opírající se o strom planiku. Právě toto je jeden z nejznámějších obrazů, co se Madridu týče. Právě i tato známá socha je k obdivu postavena na náměstí Puerta del sol. 

Co se týče turistických atrakcí, tak většina z nás jistě zná místa, kam zajít, pokud se nacházíte v Madridu (Plaza Mayor, Puerta del Sol, Palacio de Madrid, zábavní park či madridskou ZOO). Avšak zajímavější by bylo se dozvědět, jaký typický pokrm a drink zde ochutnat, kam zajít na prohlídku a přitom ušetřit a procházky jakých ulicí byste si neměli nechat ujít.

Gran Vía

V první řadě tě čeká procházka po zdejší Gran Víe, což je největší a nejširší ulice v Madridu a naleznete zde obchody všeho druhu. Téměř nově je zde k naleznutí také největší Primark ve Španělsku, který má 5 pater a ne náhodou vám bude připadat jako obrovské mraveniště. 

Během procházky je téměř povinností se zastavit na nejlepší španělské churros s horkou čokoládou. Právě tato svačinka je jednou z neodmyslitelných povinností v Madridu. Vyhlášeně nejlepší churros seženete v Chocolatería San Ginés, téměř zaručeně budete muset vyčkat velkou frontu, ale za smaženou pochoutku to stojí. 

Muzeum Prado zdarma ?

Muzeum Prado poprvé otevřelo své dveře veřejnosti dne 19. Listopadu roku 1819. Muzeum plní velmi důležitou úlohu, a to uchovávání, vystavování a obohacování uměleckých děl, nalezených po dobu španělských dějin. Jedná se o jedno z nejznámějších muzeí v Evropě a i vy se do něj můžete nyní podívat zdarma. Stačí, když přijdete každý všední den mezi 18:00-20:00 a o víkendech a svátcích mezi 17:00-19:00. Samozřejmě, jako u každé výhodné věci, je nějaký háček. Zde jsou to obrovské fronty, kde můžete uvíznout až na několik hodin a dovnitř se v daný čas ani nemusíte dostat. Proto se doporučuje vždy přijít s minimálně půlhodinovým náskokem. Další výhodou by bylo, přijít s dítětem mladším 3 let, kdy nejste povinni vyčkat frontu a můžete rovnou vstoupit a kochat se uměním. 

Zeleninové a ovocné trhy 

Samozřejmě ne pouze historické a kulturní památky jsou středobod správného cestovatele. A proto byste měli navštívit také jeden z mnoha ovocných a zeleninových trhů v Madridu, samozřejmě najdete i trhy, kde si můžete ochutnat lahodné zákusky nebo se i zakousnout do šťavnatého masa. Je totiž nepsaným pravidlem, že každý správný cestovatel by měl pořádně prozkoumat zdejší gastronomii a kde lépe, než právě na známých trzích? 

Parque de Retiro ( Park Retiro )

Nejznámější madridský park stojí za návštěvu. Pokud vám přeje počasí, kupte si nějaký ze španělských tisků, španělské pivo značky Mohou, sendvič s tortilla de patatas (bramborovou tortilou)a vychutnej si odpolední chvilku s příjemnou společností na pikniku v parku Retiro.

Španělská sangrie

Na konci dne si dopřej chvíli odpočinku a i přes možnou zimu, vyhledej nějaký útulný bar s vyhřátou terasou a dopřej si typický španělský nápoj, a to sangrii. Pokud cestujete do Madridu v období zimy, nezoufejte, obchodníci jsou připraveni na vše a tak i na venkovních teráskách najdete radiátory, které vás chrání před umrznutím. Objednejte si sangrii do džbánu a podělte se s drahou polovičkou či partou kamarádů. Každý podnik má svou vlastní recepturu na lahodnou sangrii, a tak abyste nebyli nepříjemně překvapeni, nejdříve zkuste sehnat nějaký dobrý typ na místo, od tamějšího kamaráda.

Dej si pozor!

Jak už se dalo čekávat, Madrid, jako hlavní město, s vždy přeplněnými ulicemi, je ráj kapsářů a pouličních zlodějů.

Nejčastějším místem krádeží je metro, kudy projíždí denně stovky a stovky lidí a proto při takové hustotě si ani nevšimnete, že vám z tašky zmizela peněženka.

Další chytré místo, které využívají kapsáři, jsou pouliční umělci. Jistě jste již viděli, v některém s větších měst, hloučky turistů, shromažďující se okolo pouličních umělců. Právě tam se kapsářům velice daří. Mezitím co turisti jsou zabraní do představení, zloději si už „mastí“ kapsy. 

Jak už jste se přesvědčili, hlavní a zároveň předražené město Španělska se dá navštívit i s minimální útratou. Je však vědět, kam jít. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *