Cestování

Hlavních měst je spousty, PRAHA je však pouze jedna.

Ačkoliv je ve světě Česká republika méně známá a kdejaký turista je stále názoru, že je celkem Československa, když se vysloví jméno Praha, každý ví, o jaké město se jedná. Praha předchází svou slávu po celém světě.

Pražský hrad

Hrad zapsán do přírodního dědictví UNESCO, je zároveň zapsán ve slavné Guinessově knize rekordů jako největší komplexně souvislý hradní komplex na světě. Hrad byl postaven okolo roku 880 knížetem Bořivojem a od té doby prošel řadami gotických úprav. Hrad je také sídlo českého prezidenta a proto také před vstupem do komplexu, musíte projít detailní policejní prohlídkou, kvůli prezidentovu bezpečí. Jestli se prezident nachází na hradě, zjistíte podle vyvěšené vlajky České republiky. 

Staroměstské náměstí

Jedna z povinných zastávek při návštěvě Prahy je zaručeně Staroměstské náměstí. Právě toto náměstí je nejvýznamnější a nejstarší v Praze a následně pak jedno z nejkrásnější v celé Evropě. Podíl na tom bude zaručeně mít známý Staroměstský orloj, kde se při odbití každé celé hodiny shromáždí davy turistů, pokochat se pohledem na pochod apoštolů. O to krásnější se náměstí promění ve vánoční čas, kdy se zaplní desítkami stánků s typickými českými pochoutky a punčem, a o dekorativní světelné krásy také není nouze. 

Václavské náměstí

I s mezerami v dějepise, by každý měl znát patrona země České, Svatého Václava. Právě jeho sousoší, společně s babičkou svatou Ludmilou, svatou Anežkou Českou, svatým Prokopem a konečně svatým Vojtěchem, krášlí střed Václavského náměstí. Václavské náměstí slouží jako symbol české státnosti a právě proto, je to také střed všech každoročních demonstrací, veřejných shromáždění a oslav. Jedná se o druhé největší náměstí v České republice. 

Karlův most

Karlův most je druhým nejstarší most v České republice a zároveň nejstarší dochovaný most, který se táhne přes řeku Vltavu. Most zdobí z každé strany 15 světců a je vždy přeplněn užaslými turisty. Ať je zima, nebo mráz, Karlův most je vždy plný pouličních umělců, malířů a prodejců. Přechod turistické památky vám zabere více času, než si plánujete, její návštěva je však nutnou povinností. 

Katedrála svatého Víta, Václava a Vojtěcha

Monumentální pražská stavba, nacházející se v Pražském hradě, je také její dominantou a slouží jako krypta slavných českých panovníků. 

Petřínská rozhledna

Rozhledna všech zamilovaných párů a o dva roky mladší sestra Eiffelovi věže, to je Petřínská rozhledna. Se svými 378 m. n. m. je o celých 17 metrů vyšší, než slavná obryně z Paříže. Na vrcholku rozhledny se můžete kochat nádherným pohledem na celou Prahu, které opravdu stojí za výšlap. 

Zeď Johna Lennona

Barvami rozkvetlá zeď věnovaná Johnu Lennonovi, je také jedna z velmi oblíbených turistických atrakcí. Na zdi každým dnem přibývají příspěvky, malby či úryvky písní, věnované právě slavnému zavražděnému hudebníkovi, Johnu Lennonovi. 

Karlštejn 

Středověký hrad ze slavného českého filmového muzikálu Noc na Karlštejně, se nachází zhruba 30 km od Prahy a je to gotický skvost, ochraňující královské korunovační klenoty. Nejen klenoty, ale také sbírky svatých relikvií střeží hrad, vystavěn známým panovníkem, Karlem IV. 

Hračkářství Hamleys

Věk zde nehraje roli, rodiče i prarodiče se zde vrátí s radostí do dětských let. Hračkářství je jako vystřižené z pohádky. Třípatrové hračkářství , s obrovských tobogánem, sochami z oblíbených filmů, hráčskými kouty, labyrintem, pochoutkami všeho druhu a dětských kolotočem, dostane každého! Nezapomeň si i ty toto místo zapsat do diáře!

Ubytování v Praze

Pokud se chystáš být v Praze víc, jak pět dní, doporučuju si sehnat ubytování přes ověřenou internetovou stránku Airbnb, ubytování je o polovinu levnější, než v místních hotelech a při dobrém výběru se vyskytují přímo ve středu Prahy a mohou dokonce zahrnovat i snídani. 

Při krátké návštěvě Prahy, se vyplatí sáhnout si do kapsy a rezervovat si jeden z obrovského výběru hotelů.

Můj soukromý a ověřený typ je Hotel Loreta, který najdete v Praze 1, necelých 15 minut chůze od Pražského hradu a katedrály Sv. Víta. Hotel je v porovnání s ostatními ceny, opravdu levný a v ceně máte výtečnou bufetovou snídani, mapu turistických atrakcí a slevový kod na většinu z atrakcí, které Praha nabízí. 

„Vidím město veliké, jehož sláva hvězd se dotýká.“ Prohlásila kněžna Libuše ve 12. století, my jsme nyní, při pohledu na Prahu, svědky jejího pravdivého proroctví.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *